טיולים בעכו

עכו העתיקה
המסלול: הגעה ל"גן הקסום" בגני הפסטיבל הנטוע עצי פיקוס אדירים וצפייה בסרט במרכז המבקרים המציג את אתרים התיירות בעכו – אתרים רבגוניים, המשלבים היסטוריה בת 5000 שנה, ארכיאולוגיה ושימור תרבויות לצד אטרקציות בינלאומיות. משם כניסה לאולמות האבירים (המצודה ההוספיטלרית), שנבנתה עם כיבוש העיר ב- 1104 ע"י הצלבנים, מטרתה הייתה לקלוט את כל עולי הרגל שהגיעו מאירופה לאדמת הקודש ולטפל בהם ולהחזירם לאירופה. בסיור במצודה ההוספיטלרית ניכנס לאולמות ששימשו כמגורים, חדרי אוכל ללוחמים, אולם כנסים, שירותים צלבניים, מנהרות מילוט ולקריפטה של כנסיית יוחנן הקדוש.
משם נמשיך לחמאם המספר את כל ההתרחשויות שהיו בעיר והסיפורים שסופרו בין קירותיו 5 דורות אחורה של בלנים ("בלן" – אחראי על בית מרחץ). ומשם למוזיאון עוקשי, השוק הלבן, לוחמה המזרחית ותותחי נפוליאון, מוזיאון אוצרות בחומה (מרכז מוזיאוני לאתנוגרפיה ופולקלור של עכו והגליל) בתוך החומה המזרחית של העיר העתיקה, נמשיך ונרד לשוק המצוייר והמדהים עם הריחות והצבעים נכנס לבית כנסת הרמח"ל. נרד לנמל הדייג, חאן אל עומדאן, ירידה למנהרת הטמפלרים החוצה את כל עכו ממזרח למערב וההיפך, עליה לאזור המגדלור ונסיעה צפונה להמשך המסלולים.

אתרים נוספים לסיור בעיר העתיקה:
מסגד אל- ג'זאר.
סיורים ימיים סביב החומות – מסלול פאולוס.
מסלול החאנים.
המסלול היהודי.
מסלול נפוליאון.
גני הבהאיים – מסלול הבהאיים.
בית כנסת "אור תורה".
עכו הקדומה – תל אל פוחאר – תל החרסים (גבעת נפוליאון)
ועוד…

תל עכו הקדומה (גבעת נפוליאון)
תל עכו קיים כ- 5000 שנה, הינו תל היסטורי הבנוי מ- 15 שכבות של עכו הקדומה, זו על גבי זו לאורך אלפי שנים. במקום נערכים חפירות ארכיאולוגיות מדי פעם. כיום, נחשף שער העיר בן כ- 4000 שנה. המקום חשוף בחלקו (ובחלקו האחר מכוסה להגנה). התל כולל תצפיות לנוף מרהיב ל- 360 מעלות, מחיפה בדרום, גבול לבנון בצפון, הגליל ממזרח והים ממערב, שבילי הליכה עם מגוון צמחים האופיינים לעונות השנה כגון: כלניות, סתוניות וכו'.(מתוך חוברת "הגליל המערבי – חופשה מההר ועד הים של עמותת התיירות גליל מערבי)

הגנים הבהאים בעכו
גני בהאג'י שמצפון לעכו מקיפים במעגל רחב את האחוזה ההיסטורית בה התגורר בהא-אללה, הנביא-המייסד של הדת הבהאית, בשנות חייו האחרונות, ואת המקדש בו הובא למנוחת עולמים.
אל הגן המעגלי מוביל שביל גישה ארוך וישר שלאורכו נטועים ברושים וצמחייה טבעית. ההליכה בשבילי הגן מעוררת שלווה פנימית, המתעצמת ככל שמתקרבים למרכז הגן. עם הכניסה אל לבו של האתר חש המבקר כאילו נכנס לעולם של רוגע ושלווה, מעין מקלט ללא קירות המגונן עליו מבלי ליצור תחושת סגירות. הגינון המעוצב והמדויק זורם סביב המבנים ההיסטוריים והאלמנטים הטבעיים, הכוללים שיקמה בת מאות שנים ומטע עצי זית עתיק.
הגנים הבהאים בעכו פתוחים למבקרים בין השעות 9:00 ועד 16:00, שבעה ימים בשבוע. הגנים סגורים בחגים בהאים וביום כיפור. הכניסה לגנים אינה כרוכה בתשלום ואין צורך לתאם את הביקור מראש.
על מנת ליהנות מחוויית הביקור במלואה, אנו ממליצים לבקר בגנים בימי שישי, שבת, ראשון או שני, בין השעות 9:00 עד 12:00 בצהריים. רק במועדים אלו ניתן לבקר בגנים הפנימיים ולהיכנס אל מקדש בהא-אללה, אם הנכם מעוניינים בכך. מחוץ לשעות אלו ניתן לסייר בגנים החיצוניים רחבי הידיים ולצפות בלבו של האתר מן השביל ההיקפי, מבלי להיכנס פנימה.
ניתן לארגן סיורים בתיאום מראש עבור קבוצות מאורגנות המונות 25 איש ויותר, או עבור קבוצות בעלות עניין מיוחד.
שעות פתיחה, עכו
הגנים הפנימיים:
12:00–09:00 בימי שישי עד שני בלבד
הגנים החיצוניים:
16:00–09:00