אודותינו

בשנת 1934 הגה ד"ר סוסקין יחד עם יוסף לוי רעיון להקים מושבה יהודית מצפון לעכו.
הרעיון רקם במהרה עור וגידים בזכות חריצותם של קבוצת יקים מרחבי גרמניה ובשנת 1935 נוסדה המושבה נהריה שהפכה לימים לעיר קיט.
בסוף שנות ה-30 במסגרת עידוד קניית חלקות קרקע, רכש ד"ר אלואיס שטרקמן קרקע בקרבת הים במחיר של שלוש משכורות חודשיות דאז. החלקה עמדה ריקה עד סוף שנות ה-50 אז שרלוטה שטרקמן ואחותה התאומה ארנה בנדהיים בנו על החלקה שני בתים למגורי שתי המשפחות.

ד"ר שטרקמן נסע לארצות הברית יחד עם אשתו ובנו מיקי. באותם השנים נהריה התפתחה והפכה לעיר תיירות תוססת וצעירה, ארנה אשר נותרה בארץ החלה להפעיל את הבתים כ"פנסיון ארנה" לאירוח קייטנים. אלואיס לא תיאר לעצמו את שעתידה ארנה להפוך מביתו. שינוי שיהווה מקור פרנסתה המכובד של משפחת שטרקמן לדורות.

עם שוב משפחת שטרקמן מאמריקה שופץ המבנה ושמו הוסב ל"בית ארנה".
ארנה יחד עם אחותה התאומה שרלוטה ניהלו את המקום. מספר שנים לאחר מכן נפטרה שרלוטה ומיקי בן ה- 20 נטל על עצמו את הניהול, הכניס בו "רוח צעירה" והשקיע את כל-אונו.
אופיו המיוחד של מיקי, חוש ההומור שלו ואמונתו כי "האדם טוב מייסודו" קנו לו בכל שנה מבקרים רבים ביניהם תיירים מהארץ ומהעולם, אנשי עסקים, קבוצות ספורט וכן חברים ומשפחה שתמיד מצאו פינה חמה וטובה במלון.
כמו כן תמיד ייזכר המלון כמעונם הרשמי של אנשי האו"ם אשר פקדו את נהריה באותם השנים ואף נהגו לחזור ולשהות בו בכל פעם שחזרו לאזור.

בשנת 1982 התחתן מיקי עם חנה ומיד לאחר מכן נפטרה ארנה. השניים מינפו את פרויקט חייהם שהפך במהרה למלון משפחתי וייחודי – מלון ארנה.
במלון גידלו משפחה לתפארת, 4 בנות שהן הדור השלישי למייסדות, אשר למדו לאורך השנים כיצד לשמר את קסמו של המלון הוותיק. הבנות למדו כיצד להעניק שירות ברמה בינלאומית, שיווק נכון ויעיל, תחזוקה חסרת פשרות, אסתטיקה, ניקיון ויחס לבבי וחם לכל הבא בפתח הדלת.

מלון ארנה לדורותיו עומד וקיים בזכות כך שהתחיל מבית, התחיל ממשפחה. .